Anonymous

OER in Education:CSS: Difference between revisions

From OER in Education
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 3: Line 3:
|-
|-
| @media
| @media
|
| [[MediaWiki:Vector.css]]  
| [[MediaWiki:Vector.css]]  
| [[MediaWiki:Print.css]]
| [[MediaWiki:Print.css]]
| [[MediaWiki:Offline.css]]  (custom for this wiki)
| [[MediaWiki:Offline.css]]  (custom for this wiki)
| [[MediaWiki:Mobile.css]]
| [[MediaWiki:Mobile.css]]
| class="noprint"
|-
|-
|  
| '''Browser'''
|
| ?printable=yes
|
|
| ?useformat=mobile
|-
| Browser
| Yes
| Yes
| No
| No
| No
| No
|
|
| displayed
|-
|-
| Print
| '''Print'''
| ?printable=yes
| Yes
| Yes
| Yes
| Yes
| No
| No
|
|
| display: none
|-
|-
| ZIM / offline
| '''ZIM / offline'''
|
| Yes
| Yes
| No
| No
| Yes
| Yes
|
|
| display: none
|-
|-
| Mobile
| '''Mobile'''
| ?useformat=mobile
|
|
|
|